MENÜ

Fényterápia.
Lélegezzen be természetes levegőt.

Az Aqueena - nak köszönhetően végtelenül egyszerűen juthatunk tiszta, egészséges vízhez.


A földfelszín közel 70 százaléka vízzel borított. Ki tudja, hogy véletlen csupán vagy oka van, mindenesetre az emberi testnek ugyancsak 70%-a víz , sőt az extra celluláris folyadékunk sótartalma majdnem megegyezik az óceánvíz sótartalmával. Ez a három egyszerű atom, H2O, annyira alapvető eleme létezésünknek, hogy amennyiben egy másik égitesten is fellelhető lenne, az majdnem biztos jele lenne az életnek.

 

 


Hogyan kerülnek a szennyeződések a vízbe?

A vízben számos szennyező anyag bomlik le. Következésképpen az ivóvízforrásunk szó szerint telítve van esetlegesen kárt okozó összetevők százaival, ami hosszú távon káros hatással van egészségünkre.

Laboratóriumi tesztelés során és kutatók tanulmányai alapján több vegyi anyagot azo-nosítottak ivóvízben. Ezek rovarirtószerek vagy gyomirtók, gyári melléktermékek vagy a gépjárművek kipufogógázának, illetve a levegő által szállított egyéb szennyeződések maradványai lehetnek.


A legfrissebb környezetvédelmi szabályok ellenére az ipari hulladékok és a lakossági szennyvíz még mindig az ivóvíz-szennyezettség legjelentősebb forrásai. Bármiből is származzanak, a szennyeződések megtalálják az utat tavainkba, folyóinkba és talajvizeinkbe. Onnan eljutnak vízcsapjainkhoz és máris veszélyeztetik egészségünket és jó közérzetünket.

Az ivóvízben megtalálható nehézfémek közül az egyik leggyakoribb az ólom. Több öreg házban és városban a vízvezeték még mindig ólomból van. Minél több időt tölt el a víz az ólomcsövekben, annál több mérgező anyagot vesz fel magába.

Az ólom rongálja a reproduktív és a központi idegrendszert, növeli a vérnyomást, és hatással van a hallásra. Nagy mennyiségben vérszegénységet, illetve vesekárosodást okoz. Az ólom viselkedésbeli problémákat is okoz, hatással van a tanulási képességre, kapcsolatba hozható a kisnövéssel. Az üvegből etetett gyermekek szervezete a vízben található ólom 85%-át felszívja.
A higany a másik igen veszélyes vízben található fém. Annak ellenére, hogy a higanyt a községi/városi víztisztítók kiszűrik, azok az emberek, akik kútból veszik vizüket teljesen védtelenek, különösen a földművelésre szakosodott területeken. A higanymérgezés bőrproblémákat, belső vérzést, fogínysorvadást, máj- és vesekárosodást okoz.


A veszélyes anyagok felhalmozódnak szervezetünkben és hosszú távon krónikus betegségeket okoznak. Amikor évek után észrevesszük ezeknek a tüneteit, már nem kötjük össze az ivóvíz minőségével.

 


 

Hírek

  • Legnagyobb kincsünk a víz: aggódik a világ a vízszennyezés miatt
    2009-11-19 22:54:00

    Egy átfogó nemzetközi közvélemény-kutatás eredményei szerint a világ legégetőbb környezetvédelmi problémája a vízszennyezés. A kutatás során megkérdezett tizenöt ország válaszadói ugyanis úgy vélték, ez a probléma aggasztóbb, mint például a levegőszennyezés, a klímaváltozás vagy a természeti kincsek pusztulása.

     


  • Palackozott víz
    2009-11-06 22:56:46

    A Természeti Kincsek Védelmi Tanácsa 1999-ben egy tanulmányt készített, melynek során 103 különböző márkájú palackozott vizet vizsgáltak az Egyesült Államokban. Több mint 1000 üveg vizet teszteltek, és azt találták, hogy a márkák 30%-ának legalább egy vizsgált vízminta megsértette az ivóvízre vonatkozó szabályokat magas szennyeződés vagy baktériumszint miatt.

Asztali nézet